1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jolli1 [7]
3 years ago
9

Rachel has 8 Boston crème donuts and 4 glazed donuts to put in boxes. She wants each box to contain

Mathematics
1 answer:
Vikki [24]3 years ago
5 0

Answer:

2 glazed for every 4 Boston creme

You might be interested in
PLEASE HELP!!! WHAT IS THE VAULE OF X?​
romanna [79]

Answer:

hopefully i'm right x= 1 over 10

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Which of the following is a monomial? A.2x+yz, b.2+xyz c.2xyz 2 d.2x
Dennis_Churaev [7]
D ----> 2X is a monomial
8 0
3 years ago
If f(x) is parallel to the line y
meriva
It’s the first one since parallel means same slope
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
How many WATTS are used in a 5 amp drill that uses 110 volts?
zimovet [89]

Calculating wattage is a quick process once you know the appliance's amperage and voltage — you simply multiply the two figures. An appliance that uses 110 volts of electricity and 5 amps uses 550 watts.

Hope this helps!

8 0
2 years ago
 A study found that healthy eating can help to cut the risk of heart disease. Therefore, a person can conclude that if they ea
Tasya [4]

Answer:

False

Step-by-step explanation:

It only cuts the risk as stated and other factors such as lifestyle, age, bloodpressure and past medical background also have an impact so you can still have heart issues.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The Rule of 72 is a simple way to determine how long an investment will take to double given a fixed annual rate of interest. By
    15·1 answer
  • Yolanda is buying supplies for school. She buys n packages of pencils at 1.40 per package and m pads of paper at 1.20 each. What
    10·1 answer
  • What type of angle <br> CB is a ? <br> M B=
    10·1 answer
  •  
    15·1 answer
  • Infinite limits algebraic
    9·1 answer
  • Explain adpose tissue​
    11·2 answers
  • What is negative 8 plus ninety two
    14·2 answers
  • A 5-pound bag of dog food costs $11.25. What is the unit price of the dog food in dollars per pound?
    14·2 answers
  • 1 of 5
    7·2 answers
  • 1. Amello has $25 to spend on maceuo this week. She loves lipstick och lostics . tube costs $4. What is the monimum number of lo
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!