1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kolbaska11 [484]
2 years ago
13

HELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELP

HELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELPHELP

Mathematics
1 answer:
Fofino [41]2 years ago
4 0

Answer:

A is your answer.

Step-by-step explanation:

The quickest way to find this is to count the whole numbers between each point given in the answers and look for the answer that falls between 2 and 3 units.

Answer A, -31/2 and 1 is the only answer that meets this criteria.

You might be interested in
I need help! Please someone i’ll give brainliest!
Zielflug [23.3K]
I’m literally stuck on the same kind of stuff. i don’t get it
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The container that holds the water for the football team is 7/10 full. After pouring out 5 gallons of water, it is 1/2 full. How
Shtirlitz [24]
7/10x - 5 = 1/2x
7/10x - 1/2x = 5
7/10x - 5/10x = 5
2/10x = 5
x = 5 / (2/10)
x = 5 * 10/2
x = 50/2
x = 25 gallons <===
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is a better deal: 10 pounds of hamburger for $4.99 or 5 pounds of hamburger for $2.69? PLEASE HELP ME QUICKLY ILL LOVE YOU
JulijaS [17]

Answer:

10 pounds for $4.99

Step-by-step explanation:

If you multiply the 5 pounds for 2.69 by 2, you would get 10 pounds of hamburger for 5.38 which is more than 4.99

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The school that Julia goes to is selling tickets to the annual dance competition. On the first day
ollegr [7]

We have a system of equations in two variables, namely, a and c. Use the substitution to find a and c.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A shirt is marked down 20% off the original price. If the original price was $24.00, what is the sale price of the shirt before
Marizza181 [45]

Answer:$19.20

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • From a survey of coworkers you find that 32​% of 150 have already received this​ year's flu vaccine. An approximate 98​% confide
    15·1 answer
  • Eight more than the product of some number cubed and two
    10·1 answer
  • Plz help ASAP!!!!!!!!!!!!!
    11·1 answer
  • The cost of the rental space is $780 and<br> the price per person for food is $9.75
    12·1 answer
  • What is the order of the steps to solve for x in the equation 3x-6x-7=29
    15·2 answers
  • Last question I swear
    5·1 answer
  • Line A is represented by the equation given below:
    12·1 answer
  • Find the area of each figure to the nearest tenth.
    15·1 answer
  • Find the inverse of the matrix using elementary row operations on the augmented matrix
    9·1 answer
  • Katherine el día lunes utiliza 3 horas en las redes sociales, el día martes utiliza 4.30 cuantos minutos utiliza Katherine en lo
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!