1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Strike441 [17]
3 years ago
15

The sum of three consecutive integers is 177. What are the integers

Mathematics
1 answer:
Lady bird [3.3K]3 years ago
5 0

Answer:

57, 59, 61

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A company with loud machinery needs to cut its sound intensity to 44% of its original level. By how many decibels would the loud
salantis [7]
C.2.52 is your answer
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Answer these and show your work PLEASE AND THANK YOU ASAP
neonofarm [45]

Answer:

Step-by-step explanation:

Download pdf
7 0
2 years ago
PLEASE HELP!!!!!!!!!
valina [46]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Evaluate the function for <br> f(5)=4x+3<br><br> A. 23 <br> B. 22 <br> C. 18<br> D. 7
Reptile [31]

Answer:

B. 22

Step-by-step explanation:

Hope this helps! Ask me anything if you have any quistions!

6 0
3 years ago
Will give 50 points for this answer. Perform the indicated operation. 22 6/7 ∙ 1 1/2
Varvara68 [4.7K]

Answer:

 22 \frac{6}{7} × \frac{11}{2}  = 125 .71

Step-by-step explanation:

22 \frac{6}{7} × \frac{11}{2}

   ={[ ( 22 × 7) + 6] ÷ 7 } × \frac{11}{2}

    = \frac{160}{7} × \frac{11}{2}

    = \frac{1760}{14}

     = \frac{880}{7}

   = 125 .71

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Plz help!
    13·2 answers
  • If you want to reduce the finance charge, should you shop for a higher or lower interest rate?
    8·1 answer
  • Three salesmen work for the same company, selling the same product. And, although they are all paid on a weekly basis, each sale
    11·1 answer
  • What fraction of a year is 285 days
    11·1 answer
  • Which compass point represents 157.5⁰​
    5·1 answer
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 10 ounces of chocolate chips for $1.66 Choice B: 20 ounces of chocolate
    7·2 answers
  • Please help me with this
    10·1 answer
  • What is the arc length of a circle that has a 6inch radius and a central angle that is 65 degrees? Use 3.14 for pi and round you
    13·1 answer
  • Scarlet stars a spelling class at 11:05 AM. the test is 1 hour and 5 minutes long. after the spelling test, scarlet has art clas
    10·1 answer
  • Please answer..............
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!