1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alisha [4.7K]
2 years ago
11

PLEASE HELP!! VERY IMPORTANT!!! THIS IS 10 POINTS !!! ILL MARK FIRST PERSON BRAINLIEST!

Mathematics
1 answer:
mezya [45]2 years ago
3 0

Answer:

y=4x-2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the slope of this graph?​
LenaWriter [7]
-4 as if it was -1/4 that would mean it goes to right 4 times and down 1
8 0
2 years ago
What is the solution to the system of equations below? y=-1/3 x+6 and y=1/3 x-6​
lilavasa [31]
The answer to the question

8 0
2 years ago
What is the answer to 93+(68+7)
Rasek [7]

93+(68+7)do whats in the parenthesis first

93(75)

multiply them together

6975 is your answer plz rate my answer as brainliest


7 0
3 years ago
30 subtracted from 4 times a number is greater than the opposite of 10
irakobra [83]
If you're trying to make an inequality, it would be:

30 - 4x > -10. 
4 0
3 years ago
A=5x+20 B=9x-92 Solve for x and then find the measure of A
Leviafan [203]
Because of the transversal and the parallel lines, we know that A+B=180°.

So:
5x + 20 + 9x - 92 = 180
14x - 72 = 180
14x = 180 + 72
14x = 252
x = 252/14
x = 18

A = 5x + 20
A = 5*18 + 20
A = 90 + 20 = 110

(Let’s check:
B = 9*18 - 92
B = 162 - 92
B = 70
70 + 110 = 180)



8 0
3 years ago
Other questions:
  • What’s the distance from the center of the circle to the edge
    12·2 answers
  • Candice wrote the four equations below she examined them, without solving them, to determine which equation has a infinite numbe
    9·2 answers
  • Order these rational numbers in order from least to greatest 1/5 and -0.4 and -1/4 and 0.5
    5·1 answer
  • An 8-pack of popsicles costs $0.96. What’s the unit price?
    9·2 answers
  • A recipe calls for 2 cups of milk for each batch of pancakes. Jamie would like to triple her recipe. How many cups of milk will
    7·1 answer
  • Translate the phrase into an algebraic expression.<br> 3 more than b
    7·1 answer
  • The 64-ounce carton of orange juice costs $4.69. Find the unit price per ounce to the nearest tenth of a cent.
    13·2 answers
  • (4, 2); slope = 3<br> How do you do this problem and show work
    15·1 answer
  • Choose all steps that contain the number 5
    9·1 answer
  • The equation representa Function A and the graph represents Function B
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!