1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LUCKY_DIMON [66]
3 years ago
8

. At the farmers' market, you can buy 3 jars

Mathematics
1 answer:
DIA [1.3K]3 years ago
4 0
The answer is 4........ if i’m not mistaken
You might be interested in
How do you write 2.6 × 10 to the 3 power in standard form?
Novay_Z [31]

Answer:

no u

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
In the diagram, point o is the center of the circle
OLEGan [10]

Answer:

<em>There</em><em> </em><em>is</em><em> </em><em>no</em><em> </em><em>atta</em><em>chment</em><em> </em><em>showing</em><em> </em><em>a</em><em> </em><em>diag</em><em>ram</em><em>,</em><em> </em><em>so</em><em> </em><em>the</em><em> </em><em>answer</em><em> </em><em>to</em><em> </em><em>you</em><em>r question</em><em> is</em><em> </em><em>unk</em><em>nown</em><em>.</em>

4 0
4 years ago
Each week. You make $10.00 but you spend $3.00 and save the rest. How much would you save in 8 weeks?
Marianna [84]
10*8=80
3*8=24
80-24=56
You would save $56.00 in 8 weeks
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The sum of 3 consecutive even numbers is 270 what is the first number in this sequence?
ad-work [718]

See picture for answer and solution steps.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
6. Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20.<br> How much does 1 pound cost?
spayn [35]
$1.25
Hope I helped !!
8 0
3 years ago
Other questions:
  • 1. Area =<br> 11 cm<br> 7 cm<br> 5cm
    10·1 answer
  • Simon is doing a card trick using a standard 52 card deck. He shows his friend a card, replace it, and then shows his other frie
    8·1 answer
  • If a pizza with a diameter of 12 inches costs $10.99, based on area, about how much should a 15-inch pizza cost?
    7·1 answer
  • suppose that the local sale tax is 4% and you purchase a car for $14,400. How much tax is paud? What is the car total cost?
    13·1 answer
  • 3/4 -0.8 7/10 -3/4 from least to greatest
    7·2 answers
  • Number opposite
    7·1 answer
  • 10. Susan will take out a loan for $7500 to buy a used car. The simple
    10·1 answer
  • 2) Pranavi can hike 1/3 mile in 7 1/2 minutes. How long would it take her to hike
    12·2 answers
  • X2 - __________x + 144
    15·1 answer
  • What is 73 division 84,649
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!