1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex787 [66]
3 years ago
10

Tell whether each pair of angles are elther supplementary or congruent.

Mathematics
1 answer:
sveta [45]3 years ago
6 0
It’s supplementary
t is the answer
You might be interested in
Please double-check for me :)
frosja888 [35]

<em>I think your answer is fine</em>

8 0
2 years ago
Solve for b.<br><br> b + -78 = 10
love history [14]
The answer is b=88

Hope this helped!

3 0
3 years ago
List all the prime numbers from 1 to 50
Cloud [144]
Prime numbers from 1 to 50:

2, 3, 5, 7, 11, 13<span>, 17, 19, 23, 29, 31, </span>37,41<span>, </span>43<span>, </span><span>47</span>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
One thumbtack weighs 0.25 ounce. How many thumbtacks are in a box that has a mass of 3500 grams? (Hint: 1oz ~28g
Marina86 [1]
Alright so .25 oz is 1/4 of 1oz.  Therefore you take 28 and divide it by 4 and get 7.

Then take 3500 and divide it by 7 which makes 500 thumb tacks.

I think idk though.
7 0
3 years ago
A car traveled 130 miles in 2 hours <br> how fast did the car travel
Katen [24]

Answer:

65 miles per hour

Step-by-step explanation:

130/2=65/1=65 miles per hour

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • REUPLOAD PLS HELP AND SUPER FAST !! YES BRAINLEST :))
    10·1 answer
  • Please simplify.....<br> Attached
    14·2 answers
  • How do I factor this:
    6·1 answer
  • Solve this quadratic form 3x-2x²=7 this is grade 9​
    13·1 answer
  • Add. *
    10·1 answer
  • Tanisha spends $20.90 on 9.5 quarts of strawberries for the shortcake. What is the price of each quart of strawberries?
    10·1 answer
  • Please help. science/math.
    10·2 answers
  • Each cube in this figure measures 1 centimeter on each side.
    5·2 answers
  • Help me with this please
    8·1 answer
  • Andre earns $12 per hour tutoring students after school. If Andre tutored for 24 hours this month, how much money did he earn th
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!