1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lady bird [3.3K]
3 years ago
11

!!NEED URGENT MATH HELP!! Please help me this is due in like 30 min and I have no idea how to do it. I will name u brainliest an

d like ur answer and give a 6 stars and try to answer any question you have asked. Please help and ty! :) <3​

Mathematics
2 answers:
Rasek [7]3 years ago
7 0

Answer:

Here u are

Step-by-step explanation:

Yes i does represent a linear equation because all the numbers are according to there point. Ur welcome

soldi70 [24.7K]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Maybe try asking yourself what problem you need more then keep working tell me if you need anything else:)

You might be interested in
On the distant plant, Mathology, a sports area covers 7400 yodels2. How many square deckles would this be if 1 deckle = 75.9 yod
STatiana [176]

Answer:

It would be <u>97.50</u> square deckles.

Step-by-step explanation:

Given:

On the distant plant, Mathology, a sports area covers 7400 yodels².

1 deckle = 75.9 yodels.

Now, to get the square deckles.

As given, 1 deckle = 75.9 yodels.

So, to get the square deckles by using conversion factor:

<em>75.9 yodels = 1 deckle.</em>

7400 yodels² = 7400\div 75.9

                       = 97.50\ deckels ^2.

Therefore, it would be 97.50 square deckles.

8 0
3 years ago
Describe, in words, the solution set for the following equation.<br><br> 3x+3=3+3x
juin [17]

Answer:

Infinite Answers

Step-by-step explanation:

You subtract 3x from both side which leaves you with 3=3, which leaves you to conclude there are infinite answers to this equation.

5 0
3 years ago
A coffee maker is $49.99. During Black Friday sales, you got it for $33.55.What was the Black Friday sale? Round to the nearest
Dmitry [639]

Answer:

i do not know what it is sorry

7 0
3 years ago
If I have a floor that is 100 3/4 feet by 75 1/2 what is the area
Vlad [161]
The area, assuming is a rectangular floor, is their product.

so simply convert the mixed to improper and get their product.

\bf \stackrel{mixed}{100\frac{3}{4}}\implies \cfrac{100\cdot 4+3}{4}\implies \stackrel{improper}{\cfrac{403}{4}}&#10;\\\\\\&#10;\stackrel{mixed}{75\frac{1}{2}}\implies \cfrac{75\cdot 2+1}{2}\implies \stackrel{improper}{\cfrac{151}{2}}\\\\&#10;-------------------------------\\\\&#10;\cfrac{403}{4}\cdot \cfrac{151}{2}\implies \cfrac{403\cdot 151}{4\cdot 2}\implies \cfrac{60853}{8}\implies 7606\frac{5}{8}~ft^2
6 0
3 years ago
Help me please asap!
Blizzard [7]

4 · x^4 · x^4 · y

4 x^8 y

In words: four times x to the eighth times y

8 0
3 years ago
Other questions:
  • eddie and Alicia live 20 miles apart and started riding their bikes towards each other at the same time. Eddie rode at 4mph and
    5·2 answers
  • 2) WILL MARK BRAINLIEST + 10 POINTS! :)
    15·1 answer
  • What is the solution to 1-(2x+4)=-4x+5
    5·2 answers
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59
    5·2 answers
  • Can someone pleaseee help!!!
    12·1 answer
  • Is (2, 2) a solution of y &lt; 4x – 6?<br> Choose 1 answer:<br> А<br> Yes<br> (В<br> No
    7·2 answers
  • Please help me
    13·1 answer
  • HELP!: HELP!: HELP!:
    10·2 answers
  • The cost of a pizza varies directly as the square of its radius. If a pizza with a 6-inch radius costs $8.00, how much should a
    15·1 answer
  • Which table represents a linear function?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!