Answer: 13
Step-by-step explanation: calculator
Answer:
$20
Step-by-step explanation:
multiply 100.00 x 5% which is 100x 0.05, then it will give you 5.
add 5, 4 more times which will give you 20
Answer:
length times hight times whith
Cost per bottle
6 pack is 3.79 so the cost per bottle is 3.79/6=$0.631666666666667 per bottle
9 pack is 4.50 so the cost per bottle is 4.50/9=$0.50 per bottle
12 pack is 6.89 so the cost per bottle is 6.89/12=$0.574166666667 per bottle
0.63>0.57>0.50
the one that costs the least per bottle is the 9 pack which costs $0.50 per bottle
Answer:
The value of x is 47°
and the value of y is 100°