1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
oee [108]
3 years ago
15

Help is it true or false?

Mathematics
1 answer:
Aliun [14]3 years ago
7 0

Answer:

false

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Identify each coefficient <br> 1. 8x___
masha68 [24]
8 would be the coefficient :)
5 0
2 years ago
Which linear inequality is represented by the graph?
pochemuha

Answer:

y>3x -1 is the right answer

3 0
3 years ago
Which symbol correctly completes the statement? -7+2__3+(-)<br><br><br><br><br> &gt;,&lt;, =
OlgaM077 [116]

Answer:

Step-by-step explanation:

<

Hope that helps!

4 0
3 years ago
Emerson has $120. Each week, he saves an additional $15. Write a function f(x) that models the total amount of money Emerson has
Nastasia [14]

Answer:

f(x) = 120 + (15 * x)


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me answer number 5
malfutka [58]

Step-by-step explanation:

hjskkskwkwnqbqjaokqwhqkoqoqhwjqknqjww

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Factor −6 out of −18a−30
    5·2 answers
  • DVDs are on sale for 24$ each felipe writes the expression 4X24 to find the cost in dollars of buying 4 dvds how can I rewrite F
    10·1 answer
  • Help pleasee!!!!!!!!!!
    7·1 answer
  • Can some one just show me how to do it? &amp; ill find the answer
    12·1 answer
  • What is the correct answer for this problem?Explain
    8·2 answers
  • What is the area of the triangle one side is 13 one side is 13 one side is 10
    5·1 answer
  • Help ASAP
    7·1 answer
  • Y=x/3+2.<br> Its a benchmark pls help
    6·1 answer
  • Four cans of beans cost $2.84.
    6·2 answers
  • 0.14 divided by 16.2
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!