1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Grace [21]
3 years ago
7

H ( x ) { − 2 + 3 , i f x < 1 1 /2 x + 1 if x ≥ 1 }

Mathematics
1 answer:
hoa [83]3 years ago
4 0

Answer:????

Step-by-step explanation:

What

You might be interested in
What is the volume of a cereal box that is 2 inches thick, 12 inches high and 10 inches wide?
-Dominant- [34]

Answer:

240

Step-by-step explanation:

12 times 2 is 24

24 times 10 is 240

Have a nice day

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Y=|x+2|+4<br> what is the vertex of the equation..<br> help please and the work too ;/
LuckyWell [14K]
Well plug 0 in for x and solve for y and that is the vertex of your expression
7 0
3 years ago
URGENT PLEASE HELP!!!
ycow [4]
X
x \frac{1}{6}  + 2x \frac{2}{3}
5 0
3 years ago
A car rental agency has 18 vehicles available, of which 3 are convertibles. What is the probability that a randomly selected veh
Westkost [7]

Answer:

\frac{1}{6}\\

Step-by-step explanation:

To find the probability, divide the number of desired outcomes by the total:

This will be 3/18, since there are 3 convertibles and there are 18 total cars

Simplify 3/18

= \frac{1}{6}

7 0
3 years ago
Six times a number a number increased by three is negative twenty-one. Find the number and write the equation
Amanda [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

i have a question, what is a number a number

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Which better describes a data set the mean or median explain
    11·2 answers
  • Find the slope given the points (3,18) and (0,18).
    10·1 answer
  • Stephanie has pennies, nickels, dimes, and quarters in her piggy bank. The total value of the coins is 0.01(n + 10) + 0.05n + 0.
    9·1 answer
  • What is 360 divided by 12
    15·1 answer
  • how many ways can we award a 1st, 2nd, and 3rd place prize among eight contestants? A) 336 B.) 56 C.) none of these D.) 40320​
    11·2 answers
  • Please help
    10·1 answer
  • Pls help me im sooo stuck on math​
    13·1 answer
  • How much time has passed to the nearest quarter hour 7:56am-12:22pm
    14·1 answer
  • 4 tons of sawdust cost $3,120.00. What is the price per pound?
    15·1 answer
  • Help please IM TIMED 50POINTS AND BRAINLIEST How is the product of 4 and 2 shown using integer tiles?
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!