1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sergeinik [125]
3 years ago
7

I need help finding this missing angle

Mathematics
1 answer:
7nadin3 [17]3 years ago
5 0

Answer:

THE ANSWER OF X DGREE MAY BE 95 DEGREE USING THE PROPERTY OF VERTICALLY OPPOSITE ANGLE...

You might be interested in
Bennett displays his basketball jersey in a rectangular prism shaped glass case. The case has a length of 18 in, a width of 3.5
Crank
Multiply your numbers together
7 0
3 years ago
Can someone please help me with question 3 and 4
storchak [24]
3. it would be 15 because it is multiplying by 3

4. it would be 11 because it's subtracting 2
7 0
3 years ago
Noah owns a DJ business. He charges $100 booking fee plus $40 per hour. Write an equation and graph
nikklg [1K]
The equation would be 100+40x
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many solutions does the problem 4x-6=2(x-1)+x
luda_lava [24]
......................
5 0
3 years ago
A.240<br> B.360<br> C.480<br> D.720
diamong [38]
Answer is D. 720 Hope this helps
7 0
2 years ago
Other questions:
  • Frank stands 500 feet from the base of the Statue of Liberty. If Frank looks up with an angle of elevation of 31', how tall is t
    10·1 answer
  • Need help.................
    14·1 answer
  • The following data represent the pH of rain for a random sample of 12 rain dates in Tucker County, West Virginia. A normal proba
    8·1 answer
  • Solve for n <br> 10n+0.3=0.1+0.3
    8·1 answer
  • If g(x)=f(x+1), then g(x) translates the function f(x) 1 unit _[blank]_.
    5·1 answer
  • Evaluate tan( – 33pi/4)​
    13·2 answers
  • Gold Gym charges an initial fee of $142.50 plus a
    12·1 answer
  • A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$32.45. What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    11·1 answer
  • Alicia bought 1.75 pounds of chicken salad at $6.80 a pound. How much did she spend?
    8·2 answers
  • What is the solution of the inequality shown<br> below?<br> y +5 &lt; 5
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!