Answer:
9.19m
Step-by-step explanation:
Check attachment
If you know the whole price for 2.4 gallons, divide the whole price by 2.4 to get the cost for one, because when you multiply the cost for 1 by 2.4, you get the total.
7.56/2.4 = 3.15,
p= 3.15
Answer:
$44
Step-by-step explanation:
She has 79 AFTER her grandfather gave her 35. So you would subtract 35 from the 75 and get $44
Answer:
65.992
Step-by-step explanation:
LM/PL = RN/QR
LM / 113 = 73/ 125
LM =(73/125) * 113