1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kompoz [17]
3 years ago
7

3/4|-4-2(6)^2| answer please

Mathematics
1 answer:
Jlenok [28]3 years ago
8 0

Answer:

Here u go i hope its corecte I put it as pic

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The ratio of pianists to violists in the school orchestra is 8:3. If there are 16 pianists, how many violists are there?
zhuklara [117]

Answer:

6 violists

Step-by-step explanation:

8:3 = 16:6

7 0
3 years ago
Can someone help me please??
Mariulka [41]
The determinant is 45
5 0
3 years ago
5.<br> Solve<br> 3/5x + 1/3 &lt;4/5x+-1/3
mihalych1998 [28]

Answer:

Inequality form: x>10/3

Interval Notation: (10/3, infinity)

Step-by-step explanation:

Isolate the variable by dividing each side by factors that don't contain the variable.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
Margaret [11]

Answer:

n=6 man

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
-5+14x+12=-91<br><br><br> with work plz
Alex777 [14]
14x+7=-91
-7=-91-7
14x=-98
*14 *14
x= -1372
4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the reciprocal of -1
    9·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=37-%28x%2B8%29%3D32%20%5C%5C%20%20%5C%5C%20" id="TexFormula1" title="37-(x+8)=32 \\ \\ " alt=
    5·1 answer
  • The graph below have the same shape. what is the equation of the blue graph?​
    6·1 answer
  • Describe the points with a double inequality. I need the answer quick. Thanks!
    5·1 answer
  • Which expression is equivalent to (x+7)+3y
    13·1 answer
  • ASAP . What is the value of X ?
    14·1 answer
  • Sammy and his family took a hiking trip to the mountains. They started out with 20 pounds of food. They plan on eating 4 pounds
    9·1 answer
  • For the investment with interest compounded annually, find the final balance using the formula A = P(1 + r)t $36,000 for 4.5 yea
    13·1 answer
  • PLZ HELP!!!!!!!!!!!!!!​
    6·1 answer
  • If 4 pounds of grapes cost $9.96, what is the unit price?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!