1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lisabon 2012 [21]
3 years ago
6

Katy buys 4 DVDS every 2 weeks how many DVDS will she buy in 14 weeks

Mathematics
1 answer:
liraira [26]3 years ago
6 0

Answer:

28 dvds in 14 weeks

Step-by-step explanation:

4 dvds in two weeks

2 dvds in a week

14 weeks equal 28 dvds

You might be interested in
8/5÷3=______<br>Answer in a fraction form <br><br>PLZ HELP ME​
faltersainse [42]
8/5 divided by 3 in fraction form is 8/15
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the area of a square if one side is 25 feet long?
QveST [7]
The area of the square is 100ft
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
When converting a fraction to a decimal, the numerator is the
Ivanshal [37]

___________________________________________________________

Answer:

When converting a fraction to a decimal, the numerator is the <u>dividend.</u>

<u>___________________________________________________________</u>

8 0
3 years ago
Graph the solution to this inequality on the number line.<br> 2x – 6 &gt; -16 and 3x – 10 &lt; 8
dusya [7]

Answer:

2x-6=-16 and 3x- 10=8

Step-by-step explanation:

2x=-16+6 and 3x=8+10

2x=-10 and 3x=18

2x/2=10/2 and 3x/3=18/3

x=5 and X=6

7 0
3 years ago
Is the measure of Z1 equal to the measure of Z2?<br> Why?
VMariaS [17]

Answer:

Angles with the same measure are congruent, so Z1 = Z2.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Maria and three friends have 1200 soccer cards. If they share the soccer cards equally, how many will each person receive?
    10·1 answer
  • The cost per pound is described as the unit price. If 2 lbs of meat cost $4.88, what is the unit price for (cost for 1 lb of mea
    10·1 answer
  • A number cube labeled 1 - 6 is rolled. Write in answer in fraction form.
    12·1 answer
  • HELP WILL MARK BRAINLIEST
    10·2 answers
  • How do you calculate the midpoint using the given endpoints? <br> They are : -2 and 12.
    9·1 answer
  • The ratio of Country albums to Jazz albums in a music collection is 2:3. If the music collection has 45 albums, how many Country
    6·2 answers
  • sally has a pet snail that fell into a well the well is 16 feet deep each day the snail climbs up 5 feet but each night it slide
    10·1 answer
  • They were 64 dogs and cats at the pet store. If 25% were cats, how many cats were at the pet store?
    7·2 answers
  • Charlie's puppy, Max, weighs 8 pounds.How many ounces does Max weigh?
    13·2 answers
  • what is the rate of inflation if a savings account has a nominal interest rate of 3% and a real interest rate of 1%
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!