1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SIZIF [17.4K]
2 years ago
7

V= 3.14x 3.5² x 10.5

Mathematics
2 answers:
Tema [17]2 years ago
8 0

Answer:

v=(1)/(3)*(3.14r^(2)h)

Step-by-step explanation:

babymother [125]2 years ago
6 0

Answer:

403.8825

Step-by-step explanation:

umm if you were to round it the answer would then be;

403.9 if rounded to the tenths place and 403.88 if rounded to the hundredths and 403.883 if rounded to the thousandths place

i don't know if this is what you were looking for, but i hope this helps

good luck :)

have a nice day !!

You might be interested in
The value of x in the equation
Reika [66]

Answer:

it is 4

Step-by-step explanation:

i know it i had that question

7 0
2 years ago
What are the x-intercepts of the graphed function?
Vlad [161]

Answer:

Step-by-step explanation:

d

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Patrice goes to fishers candy shop with the price of gummy candies modeled by the equation y=5/2x where x is the amount of gummy
icang [17]

Answer:

You need to put the question, but I'll try to help as much as I can without the question. y=5/2x, if you put the amount of gummy candy in lbs in the x's place, and you multiply the amount by 5/2, you will get the price.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Two stores offer differently priced sales for the same paper towels, according to the table below. Which store offers the better
melisa1 [442]
Store one has 15 rolls for 3.60 so divide it answer will be .24 per roll. store 2 has 18 rolls for 3.80. divide it up answer is .21 per roll. so store 2 is the answer.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The Texas School Supply Company makes composition notebooks for students. The cost to manufacture 6 notebooks is $30. At this ra
Lina20 [59]

Answer:

Step-by-step explanation:

If it costs $30 to make 6 notebooks then that is $5 for each notebook. So multiply $5 times 50 and you get $250.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • 5x^(-2)-17x^(-1)+6<br> i’m so confused pls help<br> will give brainliest
    11·1 answer
  • Melissa is saving $25 that she earned for washing her mom’s car. She earns $10 every week for doing chores, which she also saves
    8·2 answers
  • Write an expression for the calculation the difference of the products of 5 and 2 and 5 and 1
    6·2 answers
  • Can someone help me! Please
    12·1 answer
  • Help me pls pls pls
    11·1 answer
  • If the sixth term of a sequence is 128 and the common ratio is 2, then what is the first term? 1, 2 or ,4
    14·1 answer
  • The u.s. produces 5.39x 10​
    10·2 answers
  • What is the answer -1 x 3/2
    15·1 answer
  • (1 point) A parcel delivery service will deliver a package only if the length plus the girth (distance around, taken perpendicul
    15·1 answer
  • Find the volume of this prism​
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!