1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nikitadnepr [17]
2 years ago
5

What is the TOTAL cost of a Texas Roadhouse bill of $65 if you give a 20% tip

Mathematics
1 answer:
Y_Kistochka [10]2 years ago
7 0

Answer:

hey there 65 x 1.20= 78 dollars for the total cost

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can Someone help with this​
lesya [120]

Answer:

x        y

-2      5

-1 .      1

3 .       1

-1        -2

Step-by-step explanation:

in 1 just put in

x        y

-2      5

-1 .      1

3 .       1

-1        -2

5 0
2 years ago
What is two thirds of 8?
Luba_88 [7]
8x2=16, 16 over 3 is roughly 5.33. so 5 is roughly 2/3rds of 8. Use basic cross multiplication
3 0
3 years ago
Express the repeating decimal 2.7 as a fraction.
sergeinik [125]
2/9 is the answer broski
8 0
2 years ago
What math problem can be made that equals 13 using all order of operations? (Parentheses exponents division addition subtraction
Anni [7]
(6+6)+(2 with a exponent of one) -1
5 0
2 years ago
Ther are four test scores 97,85,92,86. what is the mean median and mode?
Firdavs [7]
The mode is the score that occurs the most often and the median is the middle number when arranged in order.
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Use the net as an aid to compute the surface area (rounded to the nearest integer) of the triangular pyramid with an equilateral
    14·2 answers
  • A common way for two people to settle a frivolous dispute is to play a game of rock-paper-scissors. In this game, each person si
    12·1 answer
  • The lines on the graph below represent the cost of apples at four different stores. At which store is the cost of apples the lea
    8·2 answers
  • Sasha bought 8.5 kilograms of apples, 3 kilograms of bananas, and 1.9 kilograms of peaches. How many kilograms of fruit did she
    10·2 answers
  • What is the cost price of 600 pens
    7·1 answer
  • Y=7/x, x≠0 need the graph answer!!
    11·1 answer
  • Given ω=<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B3-2i%7D%7B5-6i%7D" id="TexFormula1" title="\frac{3-2i}{5-6i}" alt="\frac{3-2
    12·1 answer
  • Which number best replaces the question mark?<br><br> 2, 3, 8, 63, ?
    15·2 answers
  • Which is a better deal per ounce? 24 ounces for $2. 99 or 36 ounces for $4. 99?
    15·1 answer
  • Question 6(Multiple Choice Worth 1 points)
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!