Answer:
$42
Step-by-step explanation:
It's $42 because 11+44.50 is 54.50 and then you take out 6.25 twice because it's her and one friend to get 42 dollars. Hope this helps!
8 x 64
=64 x 2 x 4
=128 x 2 x 2
=256 x 2
=512
Answer:
26.88/7 = $3.84 per ounce
Step-by-step explanation:
Answer:
6.becuase after the decimal or "." it goes 00.tenth, hundredth, thousandth, and so on
Step-by-step explanation:
PLEASE GIVE BRAINLIEST OR 5 ⭐
Answer:
0.5
Step-by-step explanation:
→ Find the difference in y
7 - 3 = 4
→ Find the difference in x
9 - 1 = 8
→ Divide the results
4 ÷ 8 = 0.5