Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
it's C
Step-by-step explanation:
The answer is B, the x-axis crosses over to -8 the way the line goes also means it is a negative. I don't know for sure because i haven't done this in a while but I hope it helps.
The answer is b, I’m not saying it’s true but just predicting xoxoox
There’s 12 eggs in a dozen. To find the unit price, just divide $2.40 by 12. This gives you a final answer of 20¢ per egg.