1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MA_775_DIABLO [31]
2 years ago
13

Need help on this guys, help pls.

Mathematics
1 answer:
marusya05 [52]2 years ago
4 0

Answer:

1,740 261

20+3

Final answer 23

Step-by-step explanation:

Sorry If I am wrong.

You might be interested in
PLEASE HELP ME PLEASE HELP ASAP THANKS (brainlest)
zloy xaker [14]

Answer:

0.999 units

Step-by-step explanation:

D=

\frac{3.14}{\pi}

D=0.9994930426

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A(n) a0 is a complex community of organisms that function as a unit in an environment.
Inessa [10]
I'm fairly sure that the answer is an ecosystom.
4 0
2 years ago
Which is the function represented by the table?
padilas [110]

A. x + 5

According to the table, the function is shifted up 5 units.

8 0
1 year ago
Which of the following is a valld conclusion for the quadratic equation?
HACTEHA [7]

Answer:

x - 4 = 0 and x - 2 = 0

Step-by-step explanation:

x^2-6x+8=0\\(x-4)(x-2)=0

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the equation: -9h - 6 +12h + 40 =22
Anettt [7]

h = -4

Hope this helps! :)

~Zane


3 0
3 years ago
Other questions:
  • Using the coordinate plane below - tell me the ordered pairs for : B, C, F, E
    12·2 answers
  • Type the least common multiple of 5 and 6.
    8·1 answer
  • If the function rule is to multiply by 4, and there is an output value of 8, what is the input value?
    8·2 answers
  • Need help solving for X
    12·1 answer
  • Explain the relationship between acceleration and velocity
    11·1 answer
  • Which is greater 2 1/3 or 2.3
    5·2 answers
  • George worked on his science project for 5/12 hours on monday and 3/4 hour on tuesday. How much longer on tuesday did georege th
    9·1 answer
  • In a shipment of shirts to a clothing store, 2/5 of the shirts are blue and 3/10 of the shirts are red. ​If there are 20 shirts
    10·1 answer
  • crystal wants to buy a bag of red delicious apples one bag has a price of $4.50 what is the unit price per apple HEEEEEELP ASAP
    15·2 answers
  • Please help me with these questions and show how u got them, i will mark you brainliest !
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!