1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
damaskus
[11]
3 years ago
7
Which equation has no real solutions?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
nydimaria
[60]
3 years ago
5
0
A has no real solution. See the picture below for details.
Send
You might be interested in
Please help. ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ
Yuki888 [10]
Answer:
try 36?
Step-by-step explanation:
5
0
3 years ago
What is the capacity of a building
dusya [7]
The capacity of a building is 222,500 tons
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
a math class has a test today there are 30 problems on the test the test has two types of problems multiple choice problems and
Misha Larkins [42]
Fhstdyfhdhdhhdhdhdjdhdjd is the day I wanna play fortnite
6
0
3 years ago
Sam evaluated the expression x2y for x = 7 and y = 9. He got a value of 49. which of the follwing statements is correct
Marrrta [24]
<span>B. sam forgot to multiply.
The correct answer is
</span> x^2*y=(7^<span>2)*(9)=49*9=441 </span>
7
0
3 years ago
A company purchased a delivery van for $27,000 with a salvage value of $2,300 on september 1, 2014. it has an estimated useful l
skad [1K]
I believe The answer is $1,900
6
0
3 years ago
Other questions:
Brandy’s grandfather has a very old pet tortoise He told Brandy that the tortoise was 56 years old when she was born 11 years ag
8
·
1 answer
Solve the inequality -12≤2x-4<10
9
·
1 answer
Paul got a ping pong table for his birthday. It measures 2x − 3 feet by 3x +2 feet. He is looking to purchase a cover. Which of
12
·
1 answer
Homework 1. (4x3+ 8x2 10x) (12x3 2x2 3x 9)
9
·
1 answer
Order from least to greatest. 2.54, 20/ 9 , 32/ 15 , 2.62
9
·
2 answers
How does an inclined plane affect the effort needed to move a load vertically? reduces effort increases effort has no effect on
11
·
1 answer
WILL GIVE BRAINLIEST ASAP
13
·
1 answer
PLEASE HELP I’LL PROMISE TO GIVE BRAINLESSNESS
7
·
1 answer
5.000g rounded to the nearest whole gram
5
·
2 answers
If pound of cheese costs $3.43, what is the cost per pound?<br> PLS HELP
7
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!