Answer:
its the mean for the data, its showing you the average studying time
2/3 of a page in 5/12 of a minute
Multiply both fractions by 3/2


So,
Ethan can read 1 page in 5/8 of a minute.
12.60 / 7 = $ 1.80 per bottle
10.98 / 6 = $ 1.83 per bottle
18.10 / 10 = $ 1.81 per bottle
16.38 / 9 = $ 1.82 per bottle
best buy (cheapest) is : $ 12.60 for 7 bottles <==
Answer:
0.1
Step-by-step explanation:
According to my calculator lol