1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
miv72 [106K]
3 years ago
12

A recipe requires 1/3 cup of milk for each 1/4 cup of water. How may cups of water are needed of each cup of milk

Mathematics
1 answer:
Y_Kistochka [10]3 years ago
6 0
For every 1 cup of milk you would need 3/4 cups of water
You might be interested in
Write the linear equation that gives the rule for this table. x f(x) 1 22 2 23 3 24 4 25 Write your answer as an equation with f
densk [106]

Answer:

umm that doesn't make a whole lot of sense if its multiple choice can you give us the options please sorry I couldn't answer

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?
qaws [65]

Answer:

i think its .19 hope it helps

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the radius, and the approximate circumference and area of the circle below. (Use 3 for \pi)
Marina CMI [18]

Answer:

Circ=37.704, Area= 112.112

Step-by-step explanation:

Circumference= pi *Diameter

Taking pi=3.142, Diameter=12

Circ=3.142*12=37.704

Area= pi * r^2

Area= 3.142*6*6=112.112

4 0
2 years ago
What percent of 9.2 m is 2.5
Nadusha1986 [10]
To solve this, you just simply divide to get a decimal and then convert to a percentage.

2.5 divided by 9.2 is equal to approximately 0.2717.

You then multiply that by one hundred to get a percentage. So the final answer is approximately 27.17%.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pleas help me! Ill give you brainlist!
Shalnov [3]

a = 10, c = 15, b = 5√5

a = 8, c = 18, b = 2√65

a = 12, c = 14, b = 2√13

a = 4, c = 20, b = 8√6

a = 12, b = 14, c = 2√85

a = 4, b = 20, c = 4√26

a = 10, b = 15, c = 5√13

a = 8, b = 18, c = 2√97

4 0
3 years ago
Other questions:
  • When josh babysits,he charges a flat fee of $4 plus an hourly rate or r dollars
    15·2 answers
  • Round 7097284 to the nearest 10th of a million
    5·2 answers
  • Mulan earns $14 per hour.Write and solve an equation to find how many hours she worked if she earned $112.
    9·1 answer
  • How do you evaluate 9 p 7?
    7·1 answer
  • Font
    9·1 answer
  • PLEASE HELP ME FAST IM SO DUMB I NEED IT SO FAST PLEASEEEE
    7·1 answer
  • Martha can complete 15 activities a day at summer camp. She can choose between crafts or sports. Plz help me i need it!!!
    15·1 answer
  • Find the perimeter 14 3/4 + 4 1/2 + 8 1/2 + 10 2/5 + 10 2/5 + 12 4/5
    13·2 answers
  • Marcy ran 1 1/3 mile on Saturday. She ran 1.7 mile on Sunday. Which day did she run further?
    8·1 answer
  • Whats is - 4x + 18 > 2x+12 put into interval notation ?
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!