1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Illusion [34]
2 years ago
8

On the double number line, 3 minutes corresponds to 180 beats.

Mathematics
2 answers:
harina [27]2 years ago
8 0

Answer:

your answer is- toni types 270 lettre in three minutes

Step-by-step explanation:

2:180=90

3:270=90

Step-by-step explanation:

Aleksandr [31]2 years ago
5 0

Answer:

90

Step-by-step explanation:

<u>180= 90</u>

<u>270=90</u>

<u>both have divisions of 90 so...</u>

<u />

<h2>  the answer is 90</h2><h2 /><h2>brainliest?</h2>
You might be interested in
Please answer this question
Nataliya [291]
Change in temperature = initial - final.
5 -0 = 5.
5°F represents the change in temperature.

hope this helps :) (please mark brainliest!)
6 0
3 years ago
What is the length of JL?
frozen [14]

As We can see that point J is on (-2,5) and L is on (-2,-2)

So we know that distance cannot be in negative, thus

Distance between J and L =5+2=7 units

JL=7

6 0
2 years ago
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Amanda [17]

Answer:

A man is driving to pick his daughter from school. He waits for his daughter to be done, then he drives back home.

7 0
3 years ago
A slice is made parallel to the base of a right rectangular pyramid, as shown.
Andrej [43]
The answer is 5 I just took the test

You were supposed to find the area of the darkened area
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A butcher has 10 3/4 pounds of ground beef that will be priced at 3.40 dollars per pound. He divides the meat into 8 equal packa
spin [16.1K]
Well we know that 10 and 3/4 is equivalent to 10.75.  If we divide the meat into 8 equal packages we have to divide 10.75 by 8.  Dividing 10.75 by 8 gives us 1.34375 pounds of meat per package.  If we take that, and multiply it by our given value of $3.40 per pound, we end up getting $4.57 a package.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The amount of money in a savings account after t years is represented by the function f(t)=3600(1.035)t .
    5·2 answers
  • Translate the figure three units right in one unit up<br>​
    10·1 answer
  • Claire invests £200 000 in a savings account for 4 years.
    11·1 answer
  • Evaluate 6 to the power of negative 3
    14·2 answers
  • Klaus was replacing the roof on his house. He used 420 nails to attach all the pieces of wood. Each piece of wood needed 7 nails
    6·1 answer
  • A square that has a side measurement of 7 inches has an area of: *
    6·2 answers
  • Plz, Help me with this question.
    13·2 answers
  • The number of classes you are taking this semester is a discrete variable
    9·2 answers
  • Please help me with this
    13·2 answers
  • Calculate (3.012 x 10−8) + (4 x 10−8). 3.016 x 10−16 7.012 x 10−16 7.012 x 10−8 7.012 x 20−8
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!