1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kozerog [31]
3 years ago
8

If you have any due classes and want them completed in under 24hrs comment below asap!!! or email me at lyndertutors (at) gm'ail

.com
PLEASE NO SCAMS, AM ONLY TRYING TO HELP HERE!

​
Mathematics
2 answers:
Tcecarenko [31]3 years ago
8 0

I tried to do my homework, but my homework did me instead. *lipbite*

Karo-lina-s [1.5K]3 years ago
7 0

Answer:

kk

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Need help pick 3 right answers .?
deff fn [24]

Answer:

A, B, & D

Step-by-step explanation:

Because they all have equal signs

6 0
3 years ago
Triangle A B C is reflected and then dilated to form smaller triangle A double-prime B double-prime C double-prime Which transfo
Gnoma [55]

Answer:

a reflection and a dilation

Step-by-step explanation:

in the wording, it was stated that the triangle was reflected then dilated.

6 0
3 years ago
Ac=22 bc=x+14 ab=x+10 find x
Nesterboy [21]

AB + BC = AC                 <em>Segment Addition Postulate</em>

(x + 10) + (x + 14) = 22     <em>Substitution</em>

2x + 24 = 22                   <em>Simplify (added like terms)</em>

2x = -2                            <em>Subtraction Property of Equality</em>

x = -1                               <em>Divison Property of Equality</em>

Answer: x = -1

5 0
3 years ago
Some body help me please to find the answer and tell me how do you find the answer step by step please I need help
Elenna [48]
Circle: 8m times 3.14 squared = 201
two circles: 201 times 2 = 402
entire figure including circles: 24 times 34 = 816

8 0
3 years ago
Determine the unit price deli ham if 2.24 pounds cost 11.25
Mashcka [7]

$11.25/2.24 lb = $5.02/lb

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Write an equation for the line parallel to the given line that contains C.
    15·1 answer
  • (x+5)to the second power -4=12​
    12·1 answer
  • HELP PLEASE NEED IT RN!
    14·1 answer
  • A top is on sale for 30% off. If the top was originally $18.50, what is the sale
    10·2 answers
  • Round 1.6 to the nearest whole number
    12·2 answers
  • -5/6x-7/30x+1/5x-52 please help me guys cuz imk not good with math
    12·1 answer
  • The sides of a right triangle form an arithmetic sequence with the difference d. Find the area of an inscribed circle in terms o
    8·1 answer
  • Help pls dont answer if you don’t know also ill give brainliest
    7·1 answer
  • Paula has buttons. she gives away 28 buttons. choose the expression that shows the number of buttons paula has left.
    13·1 answer
  • Solve using substitution method and show all work <br><br>4x -2y = 18<br><br>-4x + 2y = -18
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!