1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lunna [17]
3 years ago
11

HELLLPPP me plzz Just help me find the area of this.

Mathematics
2 answers:
Amanda [17]3 years ago
8 0

Answer:10

Step-by-step explanation:

Fed [463]3 years ago
5 0
Answer : 15 count the the inside when doing area
You might be interested in
4444444444444444444444444444444444444444444444444444444444
Liula [17]
If you want to solve that put it in the formula to find the slope
M=
Y1-y2
---------
X1-x2

And plug that into slope int form with one of the points to find the y int/ b value and then your have ur equ
4 0
2 years ago
Draw the image of △ABC under the translation (x,y)→(x,y+3)
alexira [117]
Take the co-ordinates of your triangle and add three to the Y co-ordinates and keep the X co-ordinates the same. Then, graph. The shape should have slid upwards three points.
7 0
3 years ago
What is the effect on the graph of the parent function f(x) = x when f(x) is replaced with f(x) - 4?
icang [17]
The graph moves down 4 units.
8 0
3 years ago
72 pint equals how many gallons
Vsevolod [243]
 the answer is 9 because one pint equals 0.125 gallons
7 0
3 years ago
What is 4/25 times 15/16
Mumz [18]
In a decimal it’s 0.15
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • During their first home game, the Eagles soccer team drew a total of 176 fans. By the second game, this number grew to 202 fans.
    13·1 answer
  • Tyrone ran 7 laps on he quarter mile track during practice. Which subset of real numbers would include the distance Tyrone ran a
    9·1 answer
  • Find the area of a regular pentagon with side equal to 3 and apothem equal to k. 1.5k 7.5k 12k
    11·2 answers
  • What is the rate of change in the following linear equation:<br><br> -8x + 4y = 10 - 2x
    13·1 answer
  • A grocery store sells a bag of 5 potatoes for $2. What is the unit cost if each potato in the bag
    10·1 answer
  • I need help ASAP please with these 3 questions
    10·1 answer
  • Complete the TABLE of values for x+y=6.
    6·1 answer
  • Please help I don’t understand this
    8·1 answer
  • Pleas help with the khan academy question
    12·1 answer
  • Please help I’m begging you!!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!