1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aniked [119]
3 years ago
11

What is 12+3.04+8.28 pls help​

Mathematics
2 answers:
Olin [163]3 years ago
6 0

Answer:

23.32

Step-by-step explanation:

jeyben [28]3 years ago
3 0

Answer:

23.32

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What does the digit 7 represent in 701,280?
Nat2105 [25]
The 7 in 701,280 is in the hundred thousands place.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
2 ways to decompose the number 749
kolezko [41]
Okay. You can decompose 749 with these ways:
700 + 40 + 9
or
500 + 200 + 40 + 9
6 0
3 years ago
What points are solutions to the equation 3x-4y-8=12
ikadub [295]

Answer:

x = 6.67

Step-by-step explanation:

Rewrite the equation:

-4y = -3x +20

y = \frac{3}{4} x-5

Find where y = 0

0 = \frac{3}{4} x -5

5 = \frac{3}{4} x

x = 6.67

Hope it helps! (:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The table shows the price of strawberries this week at The Produce Place.
Marat540 [252]

Answer:

  The constant of proportionality is 2.50

Step-by-step explanation:

For a weight of 1 lb, the price is $2.50, so the price in dollars is related to the weight in pounds by the constant 2.50.

The constant of proportionality is 2.50 (dollars per pound).

8 0
2 years ago
A 4-cup bottle of hair gel costs $40.56. What is the price per pint?
mr Goodwill [35]




20.28$- how many pints are in a cup.. 1 pint = 2 cups

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which equation represents the sentence?
    6·1 answer
  • Need help please thanks you
    10·1 answer
  • What is 24 144 in simplest form
    10·1 answer
  • Math Question, please help! Please show your work so I know how you got your answer and thanks in advance! :)
    13·1 answer
  • What is the factor of -12n - 20
    6·1 answer
  • Three stores sell the same Panthers t-shirt.
    8·2 answers
  • At the grocery store, Alan can buy 4 cans of soup for $2. At the warehouse store the same soup costs $5.76 for 12 cans, which pl
    14·1 answer
  • Asap help please ill mark brainlist
    15·2 answers
  • Solve for k:<br> 8 36<br> K 1.8
    9·1 answer
  • Book on Language made From Pi or π
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!