1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
irina [24]
2 years ago
10

No step by step answers or links

Mathematics
1 answer:
inysia [295]2 years ago
6 0

Answer:

1. k = 15

2. d = 20

3. n = 3

You might be interested in
Write the equation of the line given the point (3,7) and m=5/3
adoni [48]

Answer:

y= \frac{5}{3}x+2

<h2><u><em>PLEASE MARK BRAINLIEST</em></u></h2>

8 0
2 years ago
Please help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Kazeer [188]

Answer:

B. the entire solution region is viable

3 0
2 years ago
Pls help me ASAP I DONT know what to put. I only have 6 minutes to answer pls help
tester [92]

Answer:

Y= 59* X=20cm?

Step-by-step explanation:

I am not 100% sure but it should be close

6 0
3 years ago
Can you prove that the quadrilateral is a parallelogram based on the information given?
Tasya [4]

Answer:

No

Step-by-step explanation:

The photo provided doesn't necessarily prove that the diagonals bisect each other. It could be proven as a quadrilateral is the other line inside the shape had lines showing this as well.

8 0
3 years ago
Milk costs $1.99 at the Price Chopper down the street. How many
TiliK225 [7]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • 5% of 8.72. 0.0436 0.436 4.36
    9·1 answer
  • SOMEONE PLZZ HELP WITH THESE 2 PROBLEMS ASAP PLSSSSS!!! HELP NEEDED!! WILL MARK BRAINLYIST!!
    7·1 answer
  • Pls help, I have no idea what to do
    13·1 answer
  • At a local store, bananas cost 0.54 per pound , apples cost 2.19 per pound , and oranges cost 1.55 per pound . Aaron bought 3 po
    8·2 answers
  • A package of 3 pairs of insulated costs ​$22. 47 What is the unit price of the pairs of ​gloves?
    6·1 answer
  • Can someone help me with this. ^_^ THANKS
    13·1 answer
  • Please subscirbe to janathion loran for free money
    10·1 answer
  • A watercolor painting is 23 inches long by 11 inches wide. Ramon makes a border around the watercolor painting by making a mat t
    9·1 answer
  • What is the absolute value function?
    8·1 answer
  • Which is true regarding the graphed function f(x)?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!