Answer:
how old are they im confused
Step-by-step explanation:
y=3x+2
Answer: 5
If;
5 gallons = $12.50 / 5 = $2.50/gallon
11 gallons = $26.40 / 11 = $2.40/gallon
In conclusion, 5 gallons cost more per gallon than 11.