Answer:
16.65
Step-by-step explanation:
37 * 0.45 = 16.65
Basically explain how you managed to get the answer that you got
Rate is a ratio of different units ( a quantity times a quantity), such as miles per hour.
Unit rate is a rate with a denominator of 1.
To find unit rate, divide the total cost by the quantity:
0.89 / 16 = 0.0556 per ounce.
Answer:
250g tin
Step-by-step explanation:
250g tin is 8.48g per R
750g tin is 10.77g per R