Answer:
The unit rate is about $12per fluid ounce
Answer:
£289.20
Step-by-step explanation:
13:2 = x:16 or 13/2 = x/16
cross multiply: 208 = 2x
simplify: x = 104
16 blue tiles x £2.80 each = £44.80
104 white tiles x £2.35 each = £244.40
44.80 + 244.40 = £289.20
Answer:
graph them and then see if they intersect(but if you notice that the coordss of the second line are all smaller than the coords of the first line, meaning that they wont be touching at all)
Step-by-step explanation:
<em>Look</em><em> </em><em>at</em><em> </em><em>the</em><em> </em><em>attached</em><em> </em><em>picture</em>
<em>H</em><em>ope</em><em> </em><em>it</em><em> </em><em>will</em><em> </em><em>help</em><em> </em><em>you</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>
<em>Good</em><em> </em><em>l</em><em>uck</em><em> </em><em>on</em><em> </em><em>your</em><em> </em><em>assignment</em>
<em>~</em><em>p</em><em>r</em><em>a</em><em>g</em><em>y</em><em>a</em>
Answer:
150
Step-by-step explanation:
The LCM of 10,15,25 10 , 15 , 25 is 2⋅3⋅5⋅5=150 2 ⋅ 3 ⋅ 5 ⋅ 5 = 150 .