2-3k because the difference between something means it is subtraction and the product of 3 and k would just be 3k since you don't know what k is.
Answer:
$48.00
Step-by-step explanation:
$3.00 / 6.5 oz = [unknown $] / 104 oz
unknown $ = 104 oz * $3.00 / 6.5 oz
unknown $ = 16 * $3.00 ((oz/oz cancels out))
unknown $ = $48.00
Answer:
2 is 12 3 is 3 faces 4 is 151 that's all i can tell u at least i helped
Step-by-step explanation:
Perimeter of a square=4*side length
2=4*side length
2/4=side length
.5 or 1/2=side length
Hope this helps!
Answer:
umm your funny if u think im going to answer that im sorry but my brain is not working rn i prolly should go take a nap
Step-by-step explanation: