1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Georgia [21]
3 years ago
9

Operations & Algebraic Thinking - 1/10 e) How many times smaller is a group of 11 marbles than a group of 88 marbles?​

Mathematics
1 answer:
Free_Kalibri [48]3 years ago
3 0

Answer:

8

Step-by-step explanation:

88 ÷ 11 = 8, therefore the answer is 8

You might be interested in
ASAP Please thank you!
Pavel [41]

A cycle in the graph below is HDGH.

A cycle is where a vertices, or corner, can be traced back to itself. HDGH starts with H and traces back to H on the same line.

6 0
3 years ago
What is 125.1 ÷ 6 and if you do how do you do it?
Mariana [72]

ans = 20.85

hope it helps...!!!

8 0
3 years ago
The scale on a map reads 3⁄4 inches = 60 miles. If two cities are 2 1⁄2 inches apart on the map, find the actual distance betwee
const2013 [10]
200 miles. 2.5 divided by 3/4 is 3.33333-, multiplying the given by 60 would give us 199.98, which you can round to 200.
8 0
3 years ago
Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of an
user100 [1]

Answer:

I'm going to edit this later, but do you have the full question?

6 0
3 years ago
Answer to this please ?
stepan [7]

Answer:

(-a,b)

Step-by-step explanation:

You use midpoint formula which is (x1+x2/2),(y1+y2/2)

8 0
4 years ago
Other questions:
  • Equivalent fractions of 2 6th
    6·2 answers
  • Mary earns $25 per hour at her job. Next month, she will receive a 10% raise. Complete the two expressions that represent how mu
    13·1 answer
  • The area of a quarter’s face is 4.64 cm2. The amount of space that it occupies is 0.60 cm3. Approximately how thick is a quarter
    5·1 answer
  • Can i please help me I don't understand
    7·2 answers
  • A grocery store sells 6 pounds of apples for $12 dollars. What is the unit price of the apples
    11·2 answers
  • Solve 5(x − 8) = 50.
    14·2 answers
  • A market research company wishes to know how many energy drinks teenagers drink each week. They want to construct a 80% confiden
    15·1 answer
  • Find fifth roots of 4-4i
    11·1 answer
  • Find the total surface area.
    15·1 answer
  • Sat question solve<br><br> 2^x=x^2
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!