1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
choli [55]
2 years ago
15

PLS PLS PLS HELP MEEEEE HIGH POINTS PLS ANSWER CORRECTLY I NEEEED U

Mathematics
2 answers:
Elanso [62]2 years ago
5 0

Answer:

B C F G

Step-by-step explanation:

DiKsa [7]2 years ago
3 0

Answer:

B

E

H

I think this is right

You might be interested in
What is the slope of the line that passes through the pair of points? (1, 7), (10, 1)
Vladimir [108]
Slope=(y2-y1)/(x2-x1)
(x,y)
x1=1
y1=7
x2=10
y2=1

slope=(1-7)/(10-1)=-6/9=-2/3
answer is A
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which category of two-dimensional shapes apply to all three of these shapes?
stira [4]
Trapezoid would be your answer your welcome! :)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the ratio 1.12 turned in to a fraction in simplest form?
Nitella [24]
x=1.121212...\ \ \ \ \ |multiply\ both\ sides\ by\ 100\\\\100x=112.121212...\\\\100x-x=112.121212...-1.121212...\\\\99x=111\ \ \ \ |divide\ both\ sides\ by\ 99\\\\x=\dfrac{111:3}{99:3}\\\\x=\dfrac{37}{33}\\\\x=1\dfrac{4}{33}\\\\Answer:\boxed{1.121212...=1\frac{4}{33}}
5 0
3 years ago
Define variables and write a system of equations for each situation. Solve by using substitution.Suppose you want to join a vide
MrRa [10]

Answer:

The cost is the same after 15 video rentals

Step-by-step explanation:

Let the total cost be y

Let the number of video rentals made be x

Discount card for Big video = $9.99

Discount card for Main Street video = $20.49

Cost of 1 big video rental = $2.49

Cost of 1 Main Street video rental = $1.79

Cost of video rentals with big video:

Y = 9.99 + 2.49x………….(1)

Cost of video rentals with main street video :

Y = 20.49 +1.79x…………(2)

For the two costs to be equal, the two equations have to be equal to each other

Equating equations (1) and (2)

9.99 + 2.49x = 20.49 +1.79x

0.7x = 10.5

X = 10.5/0.7

X = 15  video rentals

8 0
3 years ago
Apple pies cost $5.75 each and cherry pies cost $6.50 each.Susan bought nine pies for a total cost of $53.25.There is no tax cha
Tanzania [10]

5.75a + 6.5c = 53.25

a + c = 9

c = 9 - a

5.75a + 58.5 - 6.5a = 53.25

5.25 = 0.75a

a = 7

7 + c = 9

c = 2

she bought 7 apple pies

please give brainliest

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Emily is 62 years old. Colin is 3 years older than Emily. Dan is 8 years younger than Emily. What is the total of their combined
    14·2 answers
  • TY Puts 9 sports cards each on the front And back page of each page in his card album how many pages are in Tys album if he Has
    10·1 answer
  • A line passes through (4, 5) and (8, 9). Which equation best represents the line?
    7·2 answers
  • Help me please, thanks again if you do :)
    11·2 answers
  • How can you describe the relationships among angles and sides in a triangle?
    8·1 answer
  • help? sorry I'm just confused so yeah. please help as much as you can. please and thank you. I can help you in return.
    9·1 answer
  • Step by step solution
    6·1 answer
  • At a concert 1,600 in tickets were sold. Adult tickets were $9 each and children’s tickets were $4 each. If the number of adult
    12·1 answer
  • Th= 7 units X = 7 units Y = 4 units, and Z = 20 units, what is the volume of the triangular prism shown above?
    7·1 answer
  • Which sentence is true!!??
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!