Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
The answer is D but i could be wrong
Answer:
A. March
Step-by-step explanation:
You can tell by subtracting the tallest bar in the month from the shorter one, and seeing which number is bigger out of all of them.
Hope this helped :)
Answer:
False unless a right trapezoid.
Step-by-step explanation:
All trapezoids have 4 angles which add to 360 degrees. The angles can be any measure except in a right trapezoid which does have two 90 degree angles. It is not a requirement to be a trapezoid though so this is false.
Answer:
The answer is 1st point
Step-by-step explanation:
(12x²+4x-5)-(9x²-9x+1)
= 12x²+4x-5-9x²+9x-1
= 3x²+13x-6