1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rashid [163]
3 years ago
7

Complete the mapping of the vertices of ΔDEF.

Mathematics
2 answers:
Pepsi [2]3 years ago
6 0

Answer:

D  I think

Step-by-step explanation:

GH=5  5; <H = 90  

bekas [8.4K]3 years ago
3 0

Answer:

Here are the answers

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If a train travels at 78 mph for 10 min, what is the distance traveled?
Marina CMI [18]

Answer:

13

Step-by-step explanation:

78 (Miles Per Hour) divided by 60 (Minutes in an hour)= 1.3 (Miles traveled per Minute). 1.3 (Miles traveled per minute) x 10 (minutes traveled) = 13 miles traveled in 10 minutes.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Any body got answer?
Yuliya22 [10]
240 centimeters why because i need point I don’t rlly know
7 0
3 years ago
Sue purchased a $30,000 life insurance policy at the price of $24 for each $1000 of coverage. If she pays the premium in 12 mont
Inessa [10]

Cost of life insurance is $30000 at a price of for each $24 for each $1000 of coverage.

Cost = \frac{24}{1000}\times30000

= $720

Premium is paid each month then it becomes \frac{720}{12}=60

=$60

3 0
4 years ago
Given G, the centroid of triangle IJK as pictured above. Find the sum of the lengths of the
vekshin1

30.6

I do not have an in depth explanation, but this is for the people who are having trouble finding it, gl!

8 0
3 years ago
All the members of a construction crew work at the same pace. Six of them working together are able to pour foundation in 22 hou
Sholpan [36]
Five and a half hours
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Which statement best describes the expression 4+2?
    7·2 answers
  • What is the different possible results from a probability model
    9·1 answer
  • Prove the following<br><br> please help
    6·1 answer
  • 1. A bag of apples at HEB costs $2.49 for 6 apples. What is the price per apple.
    8·2 answers
  • What is a inelastic collision <br> IF YOU WANT BRAINLIEST DESCRIBE IT IN YOUR OWN WORD PLS
    8·1 answer
  • Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
    7·2 answers
  • find an equation of the line that satisfies the given condition. write the equation in y=mx+b form. passes through points (1,2)
    11·1 answer
  • There are 1,428 reptiles at Savannah’s Reptile House. 4
    14·1 answer
  • Find 3 solutions that satisfy the equation -5x=10+2y
    15·1 answer
  • Evaluate the expression and enter the answer as a fraction in lowest terms, using the slash (/) for the fraction bar.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!