It is necessary to include the term one then you will have the plus three
Answer:
- b. 25.7 + 13.2 + 6.4 = 45.3
Step-by-step explanation:
25.65 ≈ 25.7, 13.23 ≈ 13.2, 6.35 ≈ 6.4
- 25.65 + 13.23 + 6.35 =
- 25.7 + 13.2 + 6.4 =
- 45.3
Correct choice is b.
Answer:
-15
Step-by-step explanation:
because you have to add 12 to -3
-28 because if you add 8 to -120 you get -112 then divide it by 4 and you got -28
Answer: (Supermart) Equation 1 = $2.70÷5 lb = $0.54 per lb
(Market One) Equation 2 = $2.60÷4 lb = $0.65 per lb
Since the unit price of bananas per lb in Supermart is less than the unit price of bananas per lb in Market One, Supermart has the better price.