Answer:
which is Choice B
This is the same as writing 
The second "2" is not under or inside the square root.
==========================================================
Explanation:
Refer to the unit circle below. I've highlighted the angle 45 degrees and its corresponding sine value. It's the y coordinate of the point on the unit circle, for this particular angle.
Therefore, 
--------------
You could alternatively draw out a 45-45-90 triangle. Let x be the leg length and the hypotenuse is 1 unit long. Solve
for x and you should get
as the length of each leg.
Then take the ratio of the opposite over hypotenuse to find the same answer mentioned above.
Answer:
To do this, just do 12 divided by 4.80 = 2.5 dollars per can at Corner Grocery, and at Max's Market 15 divided by 5.25 = 2.85 per can. So the Corner Grocery has a better unit price by 35 cents.
Thanks for your question.
Mark Brainliest please
I think it looks like the image
Answer:
it depends in how many marbles there were in total add more details and then I'll give more help
Step-by-step explanation: