1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alborosie
3 years ago
6

Consider the graph of f(x) = 5x^6-5x^5-x^4

Mathematics
2 answers:
alexira [117]3 years ago
6 0

Answer:

C

Step-by-step explanation:

Edge 2020

vodomira [7]3 years ago
3 0

Answer:

Think it's C

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which is the better deal? $39.55 for 7 pairs of jeans OR $22.48 for 4 pairs of jeans
dimulka [17.4K]

Answer:

I will say %39.56 for 7 pairs because you'll have 7 pair of jeans so you don't have to buy more if some of your jeans rips or something happens so yeah.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Y=4x. 3x-y=1 how to get the y value
pickupchik [31]
Since y=4x
substitute 4x into the second equation
3x-4x=1
-x=1
x=-1
if x=-1, substitute x=-1 in the equ 1
y=4x
y=4(-1)
y=-4
4 0
3 years ago
Pleeaase help.......
madreJ [45]

Answer:

The 1st, 3rd and 4th

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A line passes through the point (-4,9) and has a slope of -3/2. Write an equation in slope intercept form for this line
Yuri [45]

Answer:

y = -3/2x + 3

Step-by-step explanation:

slope-intercept form: y - y₁ = m (x - x₁)

y - 9 = -3/2 ( x + 4)

y = -3/2 x - 6 + 9

y = -3/2x + 3

PLEASE RATE!! I hope this helps!!

If you have any questions comment below

7 0
3 years ago
Rufus saves $48 a week for 6 weeks. During his 5-day business trip, he plans to spend $32.50 each day for meals. Which expressio
melomori [17]
The answer is C.  $48 for 6 days is 48(6), then subtract the amount of money Rufus will spend, which is 5(32.5), so it's 48(6)-5(32.5)




4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A car uses !5 gallons of gas to go 330 miles. How much will the car need to go 450 miles?
    11·1 answer
  • Which of the following would represent a line in the real world?
    5·2 answers
  • Of 48 orchestra members 30 are girls what ratio compares the number of boy to girls
    14·1 answer
  • A hardware store has three locations: West, North, and South. The hardware store counted the number of bags of salt sold at each
    9·2 answers
  • What is the answer to F(10)= 5(x-1)(2x+3)
    12·1 answer
  • Two random samples of 30 individuals were selected. One sample participated in an activity which simulates hard work. The averag
    6·1 answer
  • HELP WILL GIVE BRAINLIEST
    15·2 answers
  • Find the missing angle I think...
    5·2 answers
  • Fine x in the equation<br>2x+6=0​
    14·2 answers
  • Does anybody know this ?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!