1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
monitta
2 years ago
11

I’ll give brainliest help a girl out

Mathematics
2 answers:
never [62]2 years ago
4 0

Answer:

ST, WX

Step-by-step explanation:

Lady bird [3.3K]2 years ago
3 0

Answer:

ST and WX are congruent

You might be interested in
You play a game that involves spinning a wheel. Each section of the wheel shown has the same area. Use a sample space to determi
Anastasy [175]

Answer:

is it fighet spinner or I am wrong hahahaa fighet spinner

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Unit rate of $42 for 3 books
HACTEHA [7]
I think it would be $14 per book
3 0
3 years ago
Help please I really can’t fail this exam
shtirl [24]
Answer:E'F' and EF are equal in length.
7 0
3 years ago
A taco stand sells 300 tacos in four hours. At this rate, how many 1 tacos would sell in z an hour?​
iragen [17]

Answer:

75

Step-by-step explanation:

300/4=75

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 90,000,000,000 in word format
My name is Ann [436]
The answer I believe would be ninety millionth
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The tires on your bike have a diameter of 17 inches. how many rotations does each tire make when you travel 600 ft?
    10·1 answer
  • Write the point-slope form of the given line that passes through the points (0, 3) and (4, 0). Identify (x1, y1) as the x-interc
    10·1 answer
  • Merritt is driving to mount Shasta. On her map, she is a distance of 7.75 inches away. The scale on the map is .5 inch = 50 Mile
    5·1 answer
  • 3 less than the quotient of 20 and x
    11·1 answer
  • Find the derivative of f(x) equals -10 divided by X at x= -12
    9·1 answer
  • Reducing the original price of an item is often called
    9·2 answers
  • One pot and blue fabric sells for $15 every 2 yards in another sells for $37 and 50 cent every 5 yards. do these fabrics have th
    15·1 answer
  • 1.07 in the form a and b
    12·1 answer
  • Use synthetic division 6. (3x2 – 13x – 10) ÷ (x + 5)
    6·1 answer
  • 75 divided by negative 1/5
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!