Answer:
3
Step-by-step explanation:
You would do $2.00 ÷ 3 = $0.67
10 × $0.67 = $6.70
10 apples would cost $6.70
HOPE THIS HELPED :)
This is the answer .
If you need more explanation I am free
Answer:
.29 per ounce
Step-by-step explanation:
divided the cost by the amount
4.68/16
-6+3=-3 :-) hope that help