1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
balandron [24]
3 years ago
13

What number should go in the box?

Mathematics
2 answers:
devlian [24]3 years ago
7 0

Answer:

3^5

Step-by-step explanation:

I am sure

........ hope it helps

yarga [219]3 years ago
4 0
It’s 5 i’m pretty sure have a good day
You might be interested in
Please Help me with this question​
nevsk [136]

Answer:

oe hello im from nepal follow me plz bro

3 0
3 years ago
Andrew estimated the weight of his dog to be 60 lb. The dog’s actual weight was 68 lb.
iragen [17]
Correct - wrong    percentage
-------------------- = ---------------
       wrong                100
68 - 60      x
--------- = ----
   60       100
 8       x
---- = ----
<span>60    100
</span>800    60x
----- = ----
 60     60
13.3% = x
5 0
3 years ago
How many minutes are there in a 40 hours week?
Pavel [41]
60 minutes times 40 hours equals 2400 minutes
4 0
3 years ago
(m) रेखीय फलन (Linear function)
Law Incorporation [45]

Answer:

???????????????????????????????

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Select yes or no to state whether each data set is likely to be normally distibuted
Anarel [89]

it is yes, then no, then yes.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • -5x + 18 = 3x - 38 <br> show steps please need this asap
    15·1 answer
  • Translation 5 units right and 1 unit up
    6·2 answers
  • Is 13/16 greater than 7/8
    6·2 answers
  • I need help please FAST!!!!
    12·2 answers
  • Use similar figures to solve for X.<br> X<br> 24<br> 30<br> 10
    6·1 answer
  • A bag contains 8 red balls and 6 blue
    6·1 answer
  • Jenae is sewing a quilt for her grandmother. She decides the area of the quilt will be x2 + 18x + 80 square feet. The length of
    12·1 answer
  • A box of cereal costs $3.69. The box has 13.7 ounces of cereal. About how much does each ounce cost?
    15·2 answers
  • What is the slope indicated in the table below? Х 10 20 40 Y 20 17 14 11 30​
    12·1 answer
  • Eighth grade &gt; V.4 Area and circumference of circles CHV
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!