1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
bogdanovich
[222]
2 years ago
6
A 2-column table with 7 rows. Column 1 is labeled sample with entries 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Column 2 is labeled Sample Mean with
entries 154, 121, 160, 135, 140, 134, 129. Looking at this table of sample means, which value is the best estimate of the mean of the population?
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
grandymaker
[24]
2 years ago
8
0
Answer:
(B)136
Step-by-step explanation:
Send
Rom4ik
[11]
2 years ago
7
0
Answer:
(B)136
Step-by-step explanation:
Edg 2020 your welcome luv <3
Send
You might be interested in
Find an explicit formula for the arithmetic sequence below.<br> 9, 39/4, 21/2, 45/4, 12, 51/4,...
RideAnS [48]
F(n) = 9 + 0.75(n-1)
8
0
2 years ago
Help me please...........:)
BabaBlast [244]
Answer:
4/3
Step-by-step explanation:
3
0
2 years ago
31 gallons of gas cost $82.15. What is the unit rate for 1 gallon of gas ?
alexgriva [62]
Divide total price by gallons:
82.15 / 31 = 2.65 for 1 gallon
7
0
3 years ago
Give answer fast...<br>it's very important for me....<br>then I give you 20 thanks...(◍•ᴗ•◍)❤
Vedmedyk [2.9K]
Answer:
I have the answer
Step-by-step explanation:
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
What's the answer ????
Dmitrij [34]
Just plug x in and you'll get each y value.
So the answer is A.
5
0
3 years ago
Other questions:
How much would 48 feet and 14 yards of lumber cost at 89 cents per yard
15
·
2 answers
I want to run 4 1/2 miles tonight. If I know running around my block is 3/5 of a mile, how many times should I run around the bl
11
·
1 answer
10. A small plane was scheduled to fly from Atlanta to Washington, D.C. The plane flies at a constant speed of 230 miles per
11
·
1 answer
Hose bought 1.5 pounds of apples for $3.60 how much would 3/4 of a pound of apples cost
7
·
1 answer
If 5x + x² > 100, then x is not 10 8 7 9
8
·
1 answer
How many more years is the avearge life span of a alligator then a tiger
15
·
2 answers
2) Pranavi can hike 1/3 mile in 7 1/2 minutes. How long would it take her to hike
12
·
2 answers
Steak cost $3.85 per pound if you buy a 3 pound steak and pay for it with a $20 bill how much change will you get ?
10
·
2 answers
Simplify by dividing negative five over eight ÷ negative three over four.. (5 points)
10
·
1 answer
What is relation is not a function
12
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!