To find this answer, we need to multiply 3.57 by 12.

Therefore, 12 planks will cost $42.84.
Answer:
105
Step-by-step explanation:
Given : a = 3, b = 12
3 ⁴ = 81
2 x 12 = 24
Result:
81 + 24
= 105
11a:
3x+5=5x-57
3x-5x=-57-5
-2x=-62
x=31
11b:
2x+2x+4x+150+4x+150=360
12x+300=360
12x=360-300
12x=60
x=5
hope this helped !!
64 divided by 16= 4
3x4=12
if Mckenzie uses 64 tea bags she will need to use 12 cups of sugar
Blank 1: If y is -5 when x is 2, that means the equation here is y = -2.5x. So, if x is 8, that makes the equation y = -2.5(8), which gives you -20.
Blank 2: If y is 3 when x is 1, the equation will be y = 3x. If x is 2, that will give you y = 3(2), which is 6.
Blank 3: If y is -7 when x is -21, the equation will be x = 3y. If y is 9, that will give you x = 3(9), which is 27.
Blank 4: If y is 5 when x is 4, the equation will be y = 1.25x. If y is 18, that makes the equation 18 = 1.25x, which is 14.4.
I hope this all helped!