1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Grace [21]
3 years ago
12

Which one of these lines is the equation

Mathematics
2 answers:
yaroslaw [1]3 years ago
7 0

Answer:

Line B - red line

Step-by-step explanation:

Marianna [84]3 years ago
3 0
The red
y intercept formula which is y= mx + b
The b represents the y intercept of the graph.
In this case the y intercept/ b would be 2
the red line was the only one to cross the y intercept of 2
You might be interested in
Please, please , please help.​
topjm [15]

Answer:

60,120,180

3,6,9

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The table shows a function.
enyata [817]

Answer: I need this too.

Step-by-step explanation:


4 0
3 years ago
Ralph sold brownies for $0.28 a piece in order to earn money for baseball cards. if the cards cost $0.60 per pack, and if ralph
lara [203]

he nbeeds to have atleast sold 3


7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me please 6 points!!!!! 6&7
frez [133]
What math function and made i can help
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help 10 point question!
Vsevolod [243]

Answer:

not sure about 1

for number 2 it is 5 over 4 . for y, 5 10 15 20 is a multiple of 5 so the change is 5. for x, 4 8 12 16 is a multiple of 4 so the change is 4.

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Which statements are correct interpretations of this graph?
    10·1 answer
  • I need help with this ASAP plz!!!!
    8·1 answer
  • What is the difference in the measures of the radii of cylinder Y and cylinder Z, in inches?
    14·2 answers
  • The formula for the area of a triangle is , where b is the length of the base and h is the height. Find the height of a triangle
    10·2 answers
  • Plzz any help please​
    11·1 answer
  • 3/4 pound of Colby cheese costs $1.69. Find the unit price per pound. (3/4 pound=12)
    14·1 answer
  • Benjamin works at a printing company. He is making T-shirts for a high school volleyball team. The press he runs can imprint 3 T
    8·1 answer
  • Jaya forgets how to write numbers in expanded form. Explain the steps to her using the number 13.652 as an example, and then wri
    10·2 answers
  • Mona is decorating a bulletin board. She has 32 butterflies and wants to put them in 4 rows. Which picture shows how many she sh
    15·1 answer
  • Please help with the problems
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!