Answer:
$2.39
Step-by-step explanation:
to find the cost of 1 pound , divide the cost of 4 pounds by 4
$9.56 ÷ 4 = $2.39
Answer:
The answer is 5
Step-by-step explanation:
First arrange the numbers in order :
2, 2, 4 ,5, 7, 7, 7
Then find the middle number :
5
The middle number is 5 , therefore the answer is 5.
Answer:
12 - B
13 - No
14 - for every 2 feet of rope he pays about $1.50
hope this helps
Step-by-step explanation:
Answer:
25
Step-by-step explanation:
25*4=100 there for you need 25 snacks sold.
area of shaded figure = l x w = 24 *18 = 432
area of white square = 12*12 = 144
area of shaded part = 432-144 = 288 m^2
Answer is A