Answer:
the answer is 13.1 degrees celcius
Answer: $8.50/pound
Step-by-step explanation:
Price per pound --> take the total price and divide it by the number of pounds
$22.10 / 2.6 pounds = $8.50/pound
Answer:
45
Step-by-step explanation:
20 goes into 100 5 times so then you tka e the 9 and x 5 and you get 45
Answer:

Step-by-step explanation:
27=a+11
To keep the equation balanced minus 11 from both sides to get 16=a