Answer:
the total cost would be $15,900
Step-by-step explanation:
<em>hope this helped & good luck <33</em>
Answer: 131.37 and the volume is 341.25
Step-by-step explanation:
Answer:
Rectangle
Step-by-step explanation:
Count the units. For the triangle, A=0.5bh. 0.5(4)(6)=A. A=12
Now, for the rectangle, A=bh. A=(3)(5). A=15. The rectangle is larger
The teacher could get a whole pie and five individual slices but if not then...... The teacher can get one whole pie and cut each slice into 2 but there will be a remainder of 1 slice which the teacher can have......hope this helps