1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
luda_lava [24]
3 years ago
7

Please answer fast im in a hurry and im panicking. (5×1,000)+(9×1)+(2×1/10)+(6×1/1,000).

Mathematics
1 answer:
Nutka1998 [239]3 years ago
7 0

Answer:

5009.206

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the unit rate for Bill's boffo bagel?​
Tema [17]

<u>Given</u>:

Given that the graph of Bill's Boffo Bagel.

We need to determine the unit rate for Bill's Boffo Bagel.

<u>Unit rate:</u>

The unit rate can be determined using the formula,

m=\frac{y_2-y_1}{x_2-x_1}

Let us substitute any two coordinates that the line passes through the points in the graph.

Substituting the coordinates (2,7) and (4,14) in the above formula, we get;

m=\frac{14-7}{4-2}

Simplifying, we get;

m=\frac{7}{2}

m=3.5

Therefore, the unit rate for Bill's Boffo Bagel is $3.5.

Hence, the unit rate is $3.50 for 1 bagel.

Thus, Option b is the correct answer.

7 0
3 years ago
Find x when y = 5 in the literal equation 4x + 7y = 51
xeze [42]
The answer is... x=4

4(4) + 7(5) = 51

Hope ive helped!
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
What expressions are equivalent to 649×36?
goldfiish [28.3K]
I can't see what expressions you had posted. Maybe you didn't typed it out, but 649*36=23364
7 0
3 years ago
2/5 (x-4) =2x. Solve for x
Bess [88]
\dfrac{2}{5}(x-4)=2x\ \ \ \ |multiply\ both\ sides\ by\ 5\\\\2(x-4)=10x\ \ \ \ |use\ distributive\ property:a(b-c)=ab-ac\\\\2x-8=10x\ \ \ |add\ 8\ to\ both\ sides\\\\2x=10x+8\ \ \ \ |subtract\ 10x\ from\ both\ sides\\\\-8x=8\ \ \ \ |divide\ both\ sides\ by\ (-8)\\\\\boxed{x=-1}
7 0
3 years ago
Find the selling price of a $7.50 agenda book with a 15% discount.
tatuchka [14]
The answer is $6.38 hope this helps
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the sum of all positive odd integers less than 300​
    5·1 answer
  • Toilets come in a pack of 4 and 9 the 4 pack is priced 2.04 and the 9 pack i sold at 4.68 by calculating the price per roll whic
    10·1 answer
  • A plane traveled 2464 miles to San Francisco from Boston. With the wind to San Francisco, it took 14 hours. Into the wind from S
    8·1 answer
  • One weekend, a newsstand sold twice as many Sunday papers as Friday papers. The Sunday paper costs $1.50, the Friday paper costs
    10·1 answer
  • what is the sum of the measures of angle E, angle D, and angle ECD. A. 76° B. 104° C. 128° D. 180°
    12·1 answer
  • Pls help me I’m dumb i and I don’t understand
    10·1 answer
  • List three numbers in order from least to greatest 8251, 8125, 8512
    6·2 answers
  • Decide whether the integral is improper. <br> [infinity]<br> â« ln(x3) dx <br> 0
    8·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=2x%20-%20%283y%20-%202x%20-%20y%20-%20x" id="TexFormula1" title="2x - (3y - 2x - y - x" alt="2
    9·1 answer
  • Can u help me with this
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!