Answer:
14.4444 miles
Step-by-step explanation:
y=4+0.9x
plug in 17.5 for y
then solve
10 lbs of apples will cost $55
How? Well...
First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
Answer:
it's B.) 8
Step-by-step explanation:
the given pair of angles are <em>corresponding</em><em> </em>angles so, their measures are equal.
=》15x + 10 = 17x - 6
=》10 + 6 = 17x - 15x
=》2x = 16
=》x = 16 ÷ 2
=》x = 8
Answer:
Step-by-step explanation:
1.0.39
2.0.33
3.Loose
4.0.14
I did the first four... hope that helps
Answer:
10
Step-by-step explanation:
give me brainly
am i correct? let me know