1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nadya [2.5K]
3 years ago
13

Sandra earns 6.50 an hour of babysitting she wants to purchase a pair of boots that cost 150 if she already has 35 which inequal

ity best represents the number of hours Sandra will have to babysit in order to have enough money to purchase the boots
Mathematics
1 answer:
postnew [5]3 years ago
4 0

Answer: 6.50h+35 must be greater than or equal to 150

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The heaviest freshwater fish caught in region A weighs 209 ​lb, and the heaviest freshwater fish caught in region B weighs 629 l
Colt1911 [192]

Answer:

Region\ A= \frac{209}{2240}\\\\Region\ B= \frac{629}{2240}

Step-by-step explanation:

The English ton, also known as the long ton, is equivalent to 2,240 pounds. Therefore, the fractional parts, of each of the two fish, of the English ton are:

Fish caught in region A:

A= \frac{209}{2240}

Fish caught in region B:

B= \frac{629}{2240}

Both fractions are irreducible.

4 0
3 years ago
PLEASE HELP ME IM TAKING TIMED TEST I WILL MARK YOU AS BRAINLEST!!
stepladder [879]

Answer:

-4.5,-0.5,0.3,0.7,2.3

Step-by-step expla

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A circle is divided into 20 equal parts. what is the angle measure of three of those parts?
stich3 [128]

54 degrees !!!!!! will be the answer


7 0
2 years ago
One afternoon, Supreme sub shop sells 15 subs in 45 minutes. If the shop continues to sell subs at the same rate, about how many
melomori [17]
60 subs
Because it’s 15 per 45 and 45 times 4 is 180 which means that in 3 hours or 180 minutes they sold 15 times 4 amount of subs and 15 times four is 60. Hope this helps. Sorry if the explanation isn’t that good
3 0
3 years ago
Referring to the figure, find the surface area
Dahasolnce [82]

Answer:

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Reggie lost 3 spaceships in level 3 of a video game. He lost 45 points for each spaceship. When he completed level 3, he earned
    10·2 answers
  • Jordan is taking 4 courses at Brown University. He pays $755 for each college course. He
    13·1 answer
  • 4. The Television Chocolate Room was painter
    12·1 answer
  • A real estate agent sells a house for ​$228.317 A sales commission of 6% is charged. The agent gets 51​% of this commission. How
    11·1 answer
  • In triangle ABC, line A.B.=CB Angle ABC equals 4X -3, and angle CAB equals X -3, what is angle ACB
    10·1 answer
  • Graph y=|3x|-1 I need the graph for this equation
    11·1 answer
  • EASYinverse formula !!!<br>R=(a/b)*S<br><br>a=??<br>b=??<br>S=??​
    10·1 answer
  • What is the value of the y-coordinate of point A?
    8·2 answers
  • Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. what is the unit price?​
    12·2 answers
  • Find the slope of the line passing through the points (1, -1) and (4, -2).
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!